אושר לוי איתור נזילות מים - לוגו

איתור ופתרון נזילות בבנייני דירות: אסטרטגיות לאיתור יעיל

נזילות בבנייני דירות הן תופעה שכיחה שיכולה לגרום לנזקים משמעותיים, הן למבנה עצמו והן לבריאות הדיירים ורכושם. לכן זיהוי הנזילה מוקדם הוא קריטי ואף הכרחי כדי למנוע נזק נוסף וחמור יותר. למרבה הצער, משימה זו יכולה להתברר כמאתגרת במיוחד בבניינים משותפים, שבהם הצנרת פרוסה לרוב מתחת לרצפות, ועוברת דרך קירות ותקרות של מספר דירות. החדשות המעודדות הן שישנו מגוון של דרכים המשמשות כיום לטובת איתור ופתרון נזילות בבנייני דירות: אסטרטגיות לאיתור יעיל ותיקון אפקטיבי וארוך טווח. במאמר זה אושר לוי – מומחה לאיתור ופתרון נזילות בבנייני דירות, יציג את האסטרטגיות הללו הכוללות שימוש בכלים וגישות מקצועיים, כמו גם ידע וניסיון בתחום.

 

יש לכם עניין עם נזילה בבניין: הסימנים שעלולים להצביע על צורך במאתר נזילות

ישנם מספר סימנים אופייניים שיכולים להצביע על נזילה בבניין שלכם, כולל:

 1. רטיבות בקירות, רצפות או תקרות: רטיבות היא הסימפטום הבולט ביותר של נזילה במבנה. היא יכולה להופיע בצורה של כתמים, פסים, שינויי צבע, טפטופים, זרזיף מים, שלוליות ועוד.
 2. עובש או טחב: עובש וטחב הם סימנים נוספים של נזילה בבית או בבניין. כתמי עובד או פטריות, יכולים להופיע על הקירות, הרצפות או התקרות ולהזיק לנראות המבנה כמו גם לבריאות דייריו.
 3. עלייה בחשבון המים: עלייה פתאומית ומשמעותית בחשבון המים, יכולה להיות סימן מובהק לנזילה בדירה או בבניין, כאשר אין לה הסבר הגיוני אחר כמו עלייה בצריכת המים של הדיירים. לכן כדאי שתכירו, שאם אתם מבחינים בעלייה פתאומית בחשבון המים שלכם, זה עשוי להיות סימן לנזילה סמויה.
 4. רעשים מוזרים: רעשים חריגים, כגון רעש של מים דולפים, יכולים להיות סימן לנזילה.
 5. פגיעה במבנה: פגיעה במבנה, כגון סדקים בקיר או בתקרה, אזורים בקירות שמתנפחים או ריצוף מתנדנד, יכולה להיות סימן לנזילה מתמשכת.

אם אתם מבחינים באחד או יותר מהסממנים הללו, חשוב לבדוק את האזור הספציפי כדי לאתר את מקור הנזילה. אם אתם לא מצליחים למצוא את מקור הנזילה בעצמכם, מומלץ להזמין אינסטלטור מקצועי.

לאילו נזקים נזילות בבניין דירות עלולות לגרום?

נזילות בבניין דירות יכולות לגרום לנזקים משמעותיים, הן למבנה עצמו והן לרכושוהן לבריאות הדיירים, שבעטיים חשוב לאתר ולתקן נזילות בבנייני דירות בהקדם האפשרי.

נזקים למבנה

נזילות יכולות לגרום לרטיבות, עובש וטחב בקירות, רצפות ותקרות. רטיבות ועובש יכולים להחליש את המבנה ולגרום לו להידרדר. בנוסף, נזילות יכולות לגרום לפגיעה בצנרת, בקירות ובתקרות.

נזקים לרכוש

נזילות יכולות לגרום נזק לרכוש הדיירים, כגון ריהוט, מכשירי חשמל ולשווי הנכס כשלעצמו. בנוסף, נזילות יכולות לגרום לריחות לא נעימים ולפגיעה באיכות החיים של הדיירים.

סכנות בריאותיות

רטיבות ועובש יכולים לגרום למגוון בעיות בריאותיות, כגון אלרגיות, אסטמה ובעיות נשימה.

עלויות תיקון גבוהות

תיקון נזילה יכול להיות יקר, במיוחד אם הנזילה גרמה לנזקים נלווים למבנה, לתשתיותיו או לתכולתו.

בהתחשב במכלול הנזקים הפוטנציאליים, קל להבין כמה חשוב לזהות נזילה מוקדם. זה הכרחי כדי למנוע נזק נוסף למבנה ולרכוש שלכם, והכי חשוב – להגן על בריאותכם ובריאות יקיריכם. כמובן, הסיפור לא מסתיים באיתור הנזילה. לאחר שזיהיתם את מקור הנזילה, יש לתקן אותו בהקדם האפשרי כדי למנוע נזק נוסף. למותר לציין כי תיקון נזילות יכול להיות פשוט או מורכב, תלוי בסוג הנזילה ובמיקומה הספציפי.

לאילו נזקים נזילות בבניין דירות עלולות לגרום?

 

כיצד איתור נזילות בבנייני דירות מתבצע בכלים מקצועיים?

איתור נזילות בבנייני דירות הוא תהליך מורכב שדורש ידע וניסיון מקצועיים. אינסטלטורים מקצועיים משתמשים במגוון כלים וטכניקות כדי לאתר נזילות בצורה מדויקת ויעילה.

הנה כמה מהכלים והטכניקות הנפוצות ביותר לאיתור נזילות בבנייני דירות:

 • מצלמה תרמית: מצלמה זו משתמשת בגלי אינפרא אדום כדי לזהות אזורים בבניין שבהם הטמפרטורה גבוהה יותר מהטמפרטורה הסביבתית. אזורים אלו עשויים להצביע על נזילה.
 • ציוד אקוסטי: מכשיר זה משמש לזיהוי רעשים של מים דולפים. רעשים אלו עשויים להישמע מאזורים סמוכים לנזילה.
 • מכשיר לניטור לחץ המים: מכשיר זה משמש לזיהוי ירידה בלחץ המים במקומות מסוימים בצנרת. ירידה בלחץ המים עשויה להצביע על נזילה.
 • צילום צנרת בסיב אופטי: שיטה זו משתמשת במצלמה מיוחדת כדי לצלם את הצנרת מבפנים. תמונות אלו יכולות לעזור לאינסטלטור לאתר נזילות בתוך הצנרת.
 • איתור רטיבות באמצעות גז: שיטה זו משתמשת בגז מיוחד כדי לאתר אזורים בבניין שבהם יש רטיבות. גז זה נכנס לצינורות דרך פתחים קטנים, ולאחר מכן הוא מוצא את דרכו החוצה דרך אזורים דולפים.

 

כיצד הכלים הללו מסייעים לאיתור נזילות בבנייני דירות בפועל?

הכלים שהזכרנו לעיל משמשים עבור איתור נזילות בבנייני דירות באופנים הבאים:

איתור רטיבות באמצעות מצלמה תרמית

אינסטלטור מקצועי יעביר את המצלמה התרמית על פני קירות, רצפות ותקרות הבניין. אזורים שבהם הטמפרטורה גבוהה יותר מהטמפרטורה הסביבתית עשויים להצביע על נזילה שיש לתקן.

איתור קולות דליפה באמצעות מכשיר אקוסטי

אינסטלטור מקצועי ישתמש במכשיר ההאזנה הרגיש הזה כדי להאזין לרעשים של מים דולפים. רעשים אלו עשויים להישמע מאזורים סמוכים לנזילה וכך ניתן יהיה למקמה.

איתור לחץ באמצעות מכשיר לניטור לחץ המים

אינסטלטור מקצועי יחבר את המכשיר למערכת המים של הבניין. המכשיר יזהה ירידה בלחץ המים במקומות מסוימים בצנרת. ירידה בלחץ המים עשוי להצביע על נזילה באזור מסוים וכך ניתן לזהות את המוקד המחייב תיקון.

צילום צנרת בסיב אופטי

אינסטלטור מקצועי יפתח פתח קטן בצנרת. לאחר מכן, הוא ישתמש במצלמה מיוחדת כדי לצלם את הצנרת מבפנים. תמונות אלו יכולות לעזור לאינסטלטור לאתר נזילות בחלל הפנימי של הצנרת.

איתור רטיבות באמצעות גז

אינסטלטור מקצועי יחדיר גז מיוחד לצינורות דרך פתחים קטנים. אם הגז ידלוף החוצה מהצנרת, המיקומים שמהם הוא דלף יזוהו כאזורים פגועים שיש לאטום.

כיצד הכלים הללו מסייעים לאיתור נזילות בבנייני דירות בפועל?

 

איזה כלי או טכניקה הם המתאימים ביותר לאיתור יעיל של נזילה בבניין?

הבחירה בכלי או בטכניקה הכי מתאימה לאיתור הנזילה במקרה הנתון, תלויה במספר גורמים, כולל:

 • סוג הנזילה
 • מיקום הנזילה
 • החומר שהצנרת עשויה ממנו
 • מורכבות הנזילה
 • ועוד

רק אינסטלטור מקצועי יידע להתאים את הכלים והטכניקות הרלוונטיים לאיתור הנזילה בצורה מדויקת ויעילה באמת.

 

אילו פתרונות קיימים כיום עבור תיקון נזילות בבנייני דירות?

הדרך הטובה ביותר לתקן נזילה היא לאתר את מקור הנזילה ולטפל בבעיה באופן ממוקד ומקצועי. אם הנזילה נגרמת מסתימה, ניתן לתקן אותה על ידי שחרור הסתימה באמצעות מכשיר מיוחד. אם הנזילה נגרמת מדליפה, ניתן לתקן אותה על ידי החלפת החלק הדולף או על ידי איטום הדליפה באמצעות חומר איטום ייעודי. אם הנזילה נגרמת מצנרת ישנה או פגומה, ניתן לתקן אותה על ידי החלפת הצנרת הקיימת בצנרת חדשה.

אולם גם בהקשר לבחירת הפתרון המתאים ביותר לתיקון הנזילה, חשוב להביא בחשבון את מכלול הגורמים הקשורים בתקלה, כולל את סוג הנזילה, מיקום הנזילה, מורכבות הנזילה ולא פחות חשוב מכך, גם שיקולי תקציב. לאור מורכבות הנושא, מומלץ להתייעץ עם אינסטלטור מקצועי כדי לקבל המלצה על הפתרון המתאים ביותר לנזילה.

אילו פתרונות קיימים כיום עבור תיקון נזילות בבנייני דירות?

 

לסיכום

אם אתם חושדים שנוצרה נזילה בבניין הדירות שלכם, מומלץ ליצור קשר עם מאתר נזילות מוסמך. אושר לוי, מומחה לתיקוני אינסטלציה מתקדמים, הוא בעל ניסיון רב באיתור ופתרון נזילות בבנייני דירות. הוא משתמש בכלים וגישות מתקדמות לאיתור מדויק של מקור הנזילה, ותיקון יעיל שלה.

זה הזמן ליצור קשר עם אושר לוי כדי לקבל שירות מקצועי ואמין לאיתור ופתרון נזילות בבנייני דירות.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

Picture of אושר לוי
אושר לוי

אושר לוי הינו בעל מוניטין של עשר שנים בתחום איתור נזילות ושיקום נזקי מים. עבר הסמכה מטעם מכון התקנים כבוחן נזקי מים ומומחה לאיתור נזילות. משמש גם כסוקר טרמוגרפי מוסמך בן לאומי ובוגר מכללות בעלות שם כגון 1ITC LEVEL, מלט"ש ומכון מת"י וחבר באיגוד הישראלי למאתרי נזילות והתרמוגפיה. באמצעות מכשור מתקדם וניסיון רב שנים מעניק אושר לוי שירותי איתור וגילוי נזילות, שיקום צנרת באמצעים מתקדמים ללא הרס, שירותי ביובית בלחץ גבוה, שיקום נזקי מים וייבוש תת רצפתי.

אושר לוי ברשתות: פייסבוק | אינסטגרם | גוגל לעסק שלי | טיקטוק | יוטיוב

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 20 ביקורות
×
js_loader