איתור נזילות במפעלים

מפעלים ומבני תעשייה רבים מתמודדים מדי יום עם בעיית נזילות במערכות המים והביוב שלהם. נזילות אלו עלולות לגרום לנזקים כבדים למבנים, לציוד ולתשתיות, ובנוסף לבזבז כמויות מים עצומות. לכן, חשוב מאוד לבצע איתור נזילות במפעלים בהקדם האפשרי ולתקן אותן לפני שהנזק מתפשט.

 

מצלמה טרמית
מצלמת ביוב
ראש מצלמת ביוב
אושר לוי
הגעה מהירה
שיטת איתור
נזילות מתקדמת

ניידות השירות בפריסה הארצית שלנו מחכות להעניק שירות גם לכם!

להזמנת מאתר נזילות עד הבית
077-804-4839
מוקד שירות
ארצי

כמה מילים על החשיבות של איתור נזילות במפעלים

ראשית, חשוב להבין מדוע איתור נזילות במפעלים הוא כל כך קריטי. נזילות מים יכולות להיגרם ממגוון סיבות, כמו צנרת ישנה ופגומה, חיבורים רופפים, שברים ועוד. כאשר יש נזילה, המים מחלחלים החוצה מהצנרת ומתפשטים לאזורים נרחבים במבנה. לאורך זמן, הם יכולים לגרום לנזקי רטיבות, להיווצרות עובש ופטריות, לקורוזיה של חומרי בניין ולפגיעה ביציבות המבנה כולו.

במפעלים המצב מסתבך אף יותר, מכיוון שמדובר לרוב במבנים גדולים ומסועפים עם מערכות מים מורכבות. בנוסף, במפעלים רבים נעשה שימוש נרחב במים כחלק מתהליכי הייצור עצמם. נזילה במערכת המים של מפעל עלולה לא רק לפגוע במבנה, אלא גם לשבש את פס הייצור, לגרום לנזק בציוד ובמכונות ואף לסכן את בריאותם ובטיחותם של העובדים.

לכל אלו מתווסף גם ההיבט הכלכלי. נזילות מים גורמות לבזבוז עצום של כסף, הן בגלל עלויות המים הנשפכים לריק, והן בגלל הנזקים וההוצאות הנלוות לתיקונים. לכן, ככל שמאתרים נזילות במפעל מוקדם יותר, כך ניתן יהיה לחסוך יותר כסף ולמנוע נזקים עתידיים.

דירוגים וביקורות - אושר לוי אינסטלציה

לקוחות ממליצים

מצוין
5.0
אבי נונו
אבי נונו
לאחר חצי שנה וחמש אינסטלטורים שלא הצליחו לפתור נזילה שהיתי בבית של אימא שלי ולאחר שבאמת התייאשתיהגיע אושר לוי ופתר את הבעיה ב 30 ד'קאושר קודם כל אתה בן אדם ומקצוען אמתילי ברור ש יד אלוהים נגעה בךמאחל לכול מי שצריך בעל מקצוע יגיע אליך
שגיא כהן
שגיא כהן
בעל מקצוע ברמה גבוהה! שירות מקצועי!! מדוייק!!עשה תיקון ללא הרס ברמה מאוד גבוהה,לא היה צורך בשבירה של ריצוף או קרמיקותטיפל ביעילות ופתר את הבעיה ! עובד עם ציוד מתקדםממליץ מאוד !!תודה רבה
Dedan Ouziel
Dedan Ouziel
אושר הגיעה חרוץ ונחוש, ופתר לי נזילה עמוקה שאי אפשר היה למצוא בלי הציור המיוחד שלו.
Fimka Naz
Fimka Naz
אמין,דייקן,מסביר כל שלבעושה עבודה מקסימה
ריצה ענבר זוהר
ריצה ענבר זוהר
הגענו לבעל מקצוע זה אחרי הרבה נסיונות עם כמה בעלי מקצוע לפתור בעיית נזילה ממקלחת.אשר לוי הגיע עם ציוד ייחודי בזמן וידע למצוא את התקלה ולפתור אותה במקצועיות ויסודיות תוך כדי שירות אדיב וסבלני.ממליצה בחום!ענבר, הרצליה .
Motty Porat
Motty Porat
אושר נתן לנו שירות מעל ומעבר. למרות שהוא בא מטעם הביטוח לבדוק רק את הצנרת של הדירה, הוא השקיע עוד זמן ומאמץ כדי לבדוק לעומק גם חלק מהצנרת של כל הבניין. נתן לנו עצות רבות ומועילות. מומלץ בחום!
אריאל יעקובי
אריאל יעקובי
אושר היקר , הטוב , המקצועי , האחראיבאופן שיוצא מגדר הרגיל , הגיע אלינו לאחר שסבלנו כשנה מנזילה לא ברורה מהקומה העליונה לקומה התחתונה שגרמה להרס חלק מארונות המטבח והתקרה , לאחר שבאותה שנה סבלנו גם מאנשי מקצוע לא אמינים , לא מקצועיים ולא אחראים שלא איתרו את הבעיה - אושר לא הרפה עד שמצא את המקור לנזילה ותודה לאל פתר אותה , ממליץ על אושר בשמחה ובאהבה , כן ירבו כמותו … אמן .
Moti Shani
Moti Shani
אושר הגיע אלינו בזמן בעיה מורכבת של צינור ניקוז ראשי בבית. מקצועי, ענייני ומסור לפתרון הבעיה. היה אצלנו שלש פעמים עד שסיימו את פתרון הבעיה במספר שלבים. לפני כל שלב הסביר מה הם הולכים לעשות ואיך, ועם הרבה סבלנות לענות לכל שאלה שהעלינו.עמד בהבטחות שלו והביא את הבעיה לפתרון. תודה.
Anat Peled
Anat Peled
שירות מעולה, אמין, מקצועי, בזמן, לא מובן מאליו!
Uri Levron
Uri Levron
תענוג לראות מקצוען כזה בעבודה. אחד שמבין, אכפתי, שלא יעזוב את הבעיה עד שהוא יפתור אותה, מגיע עם הציוד הכי חדשני, מאתר את הבעיה, מראה לך אותה, מוודא שהבנת בדיוק מה צריך לעשות ואז מבצע. עד שזה לא פתור הוא לא הולך וגם מתקשר יום אח"כ לוודא שזה אכן טופל. מקצוען על ובן אדם נשמה.
רחלי עמר
רחלי עמר
הגיע למקום ומצא את הבעיה במהירות עבודה של שנה עשה ביום בקיצור אלוףףף.🥇🥇🥇
Eliel Levy
Eliel Levy
טיפול טוב, אושר מסביר ומתאר מה הוא עושה בתהליך, מקצועי מאוד. מומלץ!
מיכל ניר
מיכל ניר
אושר הינו מקצוען ברמה הגבוהה ביותר! ובנוסף, בעל תודעת שירות גבוהה, אדיב, אמין, ניתן לסמוך על המילה שלו, מצויד בציוד החדיש ביותר.שאפו ענק!
מתן נגרין
מתן נגרין
שירות הוגן ומקצועי, הבחור אלוף 👌🏼 🥇
גילעד עדני
גילעד עדני
אלוף מקצוען ☑️
amnon skalka
amnon skalka
פתר בלאגן שלם שחברת מנורה ונציגיה לא הצליחו לפתורעשה הכל בפשוט, מקצוענות, הגיע בזמן והיה זמין לכל שאלה
Liran Hagag
Liran Hagag
אושר והצוות שלו הגיעו זמן, מהר ונתנו שירות איכותי, מצאו נזילה שלא היה קל למצוא ומספר בעלי מקצוע אחרים לא איתרו, ביצעו תיקון ללא גרימת נזק ובאופן ברור ואחראי העביר מידע לחברת הביטוח להמשך טיפולתודה רבה!
דוד מאייר
דוד מאייר
מומלץ בחום!! אושר הרגיע אותנו כבר בטלפון, הגיע עם ציוד מתקדם מאוד, איתר את הנזילה - ופתר את הבעיה באותו היום. מומלץ מאוד!
js_loader
להזמנת מאתר נזילות עד הבית
077-804-4839

מה האתגרים הכרוכים באיתור נזילות במפעלים?

איתור נזילות במפעלים אינו עניין של מה בכך. בשל המבנה הגדול והמסועף של מפעלים רבים, קשה לאתר את מיקומה המדויק של נזילה. היא יכולה להתרחש במקומות נסתרים כמו בין הקירות, מתחת לרצפה או בתוך צנרת תת-קרקעית ולא תמיד ניתן לזהות אותה בעין בלתי מזוינת.

לעתים הסימנים לנזילה במפעל יהיו גלויים, כמו הצטברות מים על הרצפה או סימני רטיבות על הקירות. אך פעמים רבות מדובר בנזילות סמויות, שניתן לאתר אך ורק בעזרת מכשור וטכנולוגיה מיוחדת.

איתור נזילות במפעלים דורש גם הבנה והיכרות מעמיקה עם מערכות המים והביוב של המפעל. על מנת למפות את מקור הנזילה, צריך להכיר את התוואי של הצנרת ואת מיקומן של נקודות הביקורת והחיבורים השונים. ללא היכרות כזו, קשה מאוד לאתר את הנקודה בה נוצר הנזק.

איתור נזילות במפעלים

תעודות והסמכות​

שיטות טכנולוגיות מתקדמות לאיתור נזילות במפעלים

על מנת להתגבר על האתגרים שהזכרנו קודם לכן, בתהליך של איתור נזילות במפעלים, מאתרי נזילות מקצועיים משתמשים במגוון שיטות ואמצעים טכנולוגיים מתקדמים.

שימוש במכשור טרמי ואקוסטי לאיתור נזילות במפעלים

אחת השיטות הנפוצות לאיתור נזילות במפעלים היא שימוש במצלמה טרמית. מצלמה זו מזהה הפרשי טמפרטורות ויכולה לאתר אזורים לחים או רטובים שנוצרו כתוצאה מנזילה, גם מתחת לפני השטח. בנוסף, נעשה שימוש במכשירים אקוסטיים, המסוגלים לקלוט את ה"רעש" שמשמיעה נזילה במערכת הצנרת, ובכך לסייע במיקומה.

איתור נזילות במפעלים בגלאי גז

שיטה אחרת שמשמשת לאיתור נזילות במפעלים היא שיטת הגז. בשיטה זו, מוזרם גז בלחץ (לרוב מדובר בתרכובת ידידותית לסביבה) לתוך מערכת הצנרת, ובעזרת גלאי גז מיוחד מנסים לאתר את מקום הדליפה של הגז החוצה.

מכשור ייעודי לאיתור חריגות בלחץ המים

ניתן גם להיעזר במכשירי מדידת לחץ, המנטרים את לחץ המים בצנרת ומאתרים כל ירידה חריגה בלחץ שעשויה להצביע על נזילה. בנוסף, נעשה שימוש בסיבים אופטיים ובמיני מצלמות שניתן להחדיר לתוך הצנרת עצמה, ובאמצעותם לבחון את מצב הצינורות מבפנים.

ישנן טכנולוגיות נוספות שיכולות לסייע במיפוי מערכות מים במפעלים, כמו גלאי מתכות ורדאר חודר קרקע (GPR). אך בסופו של דבר, עבודת השטח והסיורים עם אנשי המפתח במפעל הם שיעזרו להבין את התוואי של הצנרת ואת נקודות התורפה האפשריות בה.

 

איתור נזילות במפעלים מתחיל במיפוי מערכות המים

לפני שניגשים לאיתור נזילות במפעל חשוב מאוד לבצע תחילה מיפוי מדויק של מערכות המים והביוב. כאמור, במפעלים מדובר על פי רוב במערכות גדולות ומורכבות, שחשוב להכיר אותן לעומק. לרוב יידרש שיתוף פעולה עם מנהל התחזוקה או הממונים על מערכות המים במפעל, שמכירים את השטח.

 

מהתקשורת

להזמנת מאתר נזילות עד הבית
077-804-4839

מדוע איתור נזילות במפעלים זו משימה לאנשי מקצוע?

איתור נזילות במפעלים הוא משימה מורכבת שדורשת ציוד מקצועי, ידע והבנה של מערכות מים וביוב, וניסיון בטיפול במערכות תשתית ומבנים מורכבים.

לכן, כאשר מתגלה חשד לנזילה במפעל, חשוב לפנות בהקדם האפשרי לאנשי מקצוע מיומנים בתחום איתור הנזילות. מאתר נזילות מוסמך יידע להפעיל את הציוד והטכנולוגיות הרלוונטיות, יאתר את הנזילה ויעריך את דרכי הפעולה האפשריות לתיקונה, תוך מזעור הפגיעה והשיבושים בפעילות השוטפת של המפעל.

לסיכום

איתור נזילות במפעלים הוא צורך קריטי המחייב התייחסות מקצועית ויסודית. נזילות מים במפעלים עלולות להתפתח במהירות לכדי בעיה תפעולית, בטיחותית וכלכלית חמורה. על כן, חשוב להקפיד על ניטור שוטף, תחזוקה מונעת ואיתור מוקדם ומדויק של דליפות, תוך הסתייעות בכלים ובשיטות טכנולוגיות מתקדמות.

אם אתם חוששים מנזילה סמויה במפעל או מעוניינים לשדרג את מערך איתור הנזילות הקיים, אל תהססו ליצור קשר עם אושר לוי – מאתר נזילות מנוסה ומוסמך, המתמחה באיתור נזילות במפעלים בעזרת מגוון פתרונות חדשניים ויעילים, והכל תוך התאמה מלאה לצרכים הספציפיים של המפעל שלכם.

להצעת מחיר – חייגו כעת.

איתור נזילות במפעלים

 

שאלות נפוצות בנוגע לאיתור נזילות במפעלים

סימנים נפוצים לנזילה הם הצטברות של מים על הרצפה, כתמי רטיבות בקירות ובתקרה, ריח עובש מחשיד, טפטוף או נזילה גלויים מצינורות. עליה לא מוסברת בצריכת המים, ירידת לחץ פתאומית או רעשי זרימה חריגים במערכת הצנרת, גם הם אינדיקציות אפשריות. חשוב לשים לב במיוחד לשינויים ולסימנים באזורים "בעייתיים" כמו מרתפים, פירי מעליות או הסביבה הסמוכה למערכות המים המרכזיות במפעל.

נזילה לא מטופלת יכולה לגרום במהירות לנזקים נרחבים. מבחינה פיזית, הצטברות מים מאיצה קורוזיה, מחלישה את יציבות המבנה ומעודדת התפשטות מסוכנת של עובש. מבחינה תפעולית, נזילות עלולות לשבש את פס הייצור, לפגוע בציוד ולעיתים אף לסכן את בריאות העובדים. כלכלית, הן כרוכות בעלויות מים עודפות ובבזבוז משאבים. ככל שהנזילה מאותרת מוקדם יותר, כך ניתן למנוע או למזער נזקים כאלו.

בין הפתרונות הטכנולוגיים המתקדמים ניתן למנות: מצלמות תרמיות המזהות אזורים רטובים וקרים, גלאי גז המאתרים דליפות בצנרת, מכשירים אקוסטיים הקולטים את ה"רחש" האופייני לדליפה של מים, חיישני לחץ המתריעים על שינויים פתאומיים במערכת, מיני מצלמות הנכנסות לתוך הצינורות עצמם ועוד. שילוב של מספר שיטות מאפשר לעיתים לאתר במהירות ודיוק רב אפילו נזילות נסתרות.

השלב הראשון והחשוב ביותר הוא מיפוי מקיף של מערכות המים והביוב במפעל על בסיס תוכניות, בדיקות פיזיות ושימוש בכלים כמו רדאר חודר קרקע. בהמשך מתבצע זיהוי ראשוני של אזורים חשודים באמצעות בדיקה ויזואלית או ניטור בחיישנים. לבסוף נעשה שימוש בשיטות טכנולוגיות ממוקדות לאיתור מדויק של מוקד הנזילה. כל זאת תוך הקפדה על הפרעה מינימלית לפעילות במפעל ותיאום עם הגורמים הרלוונטיים.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
Picture of אושר לוי
אושר לוי

אושר לוי הינו בעל מוניטין של עשר שנים בתחום איתור נזילות ושיקום נזקי מים. עבר הסמכה מטעם מכון התקנים כבוחן נזקי מים ומומחה לאיתור נזילות. משמש גם כסוקר טרמוגרפי מוסמך בן לאומי ובוגר מכללות בעלות שם כגון 1ITC LEVEL, מלט"ש ומכון מת"י וחבר באיגוד הישראלי למאתרי נזילות והתרמוגפיה. באמצעות מכשור מתקדם וניסיון רב שנים מעניק אושר לוי שירותי איתור וגילוי נזילות, שיקום צנרת באמצעים מתקדמים ללא הרס, שירותי ביובית בלחץ גבוה, שיקום נזקי מים וייבוש תת רצפתי.

אושר לוי ברשתות: פייסבוק | אינסטגרם | גוגל לעסק שלי | טיקטוק | יוטיוב

שירותים נוספים
טיפה נשפכת

איתור נזילות

למידע נוסף ←

אייקון של נזילה

שיקום נזקי מים

למידע נוסף ←

טיפה נשפכת

ייבוש תת רצפתי

למידע נוסף ←

אייקון של אינסטלטור

שירותי ביובית

למידע נוסף ←

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 21 ביקורות
×
js_loader