החלפת צנרת ללא חפירה

החשש הכי גדול בכל פרויקט של שיפוץ או שדרוג הוא כמובן ההרס הרב בעקבות חפירות, קדיחות ושאר פעולות שנועדו לחשוף תשתיות באזורים מוסתרים. זה נכון גם לעבודות בבתים פרטיים או במשרדים וגם לטיפול בתקלות צנרת ביוב או מים בבניינים משותפים.

אף שהאופציה של החלפת צנרת ללא חפירה נראתה דמיונית עד לפני כמה שנים, כיום מדובר בפתרון זמין ויעיל שניתן ליישם בפנייה לבעלי מקצוע מיומנים. אושר לוי – מומחה לשירותי אינסטלציה מתקדמים, מבצע עבודות החלפה וחידוש צנרת ללא חפירה, תוך שימוש בציוד חדשני שמאפשר לבצע את העבודה במינימום זמן ובמקסימום יעילות.

 

מה זה החלפת צנרת ביוב ללא חפירה?

הטכנולוגיה הביאה איתה הרבה מאוד הישגים ואחד מהם הוא היכולת להחליף צינורות ביוב ללא צורך בהרס תשתיות, חפירות וגרימת נזקים למבנים ורכוש.

ההחלפה של הצנרת מתבצעת בתהליך מתוכנן היטב, במסגרתו למעשה מצלמים את הצנרת עם מצלמות מיוחדות, מתכנסים לתכנון מדוקדק בעקבות הממצאים ואז מחדירים אל הצנרת הקיימת שרוול פולימרי מיוחד שמתלבש על הצנרת הקיימת. לאחר מכן מקשים אותו על מנת שמעבר המים בו יהיה חלק ונוח.

 

באילו מצבים נרצה לבצע חידוש צנרת ללא חפירה?

החלפת צינורות ביוב ללא הרס היא כמובן האופציה האידיאלית בפרויקטים פרטיים ובמגזר הציבורי כאחד. עם זאת, החומר הפולימרי המאפשר איטום לצנרת שניזוקה, לא תמיד מהווה תחליף מספק לתקלה בצנרת. לעיתים אין מנוס אלא לבצע החלפת צנרת לצנרת חדשה לגמרי. לכן, יש מצבים בהם החלפה של צנרת עם חפירה היא מתבקשת.

בתוך כך, ישנן סיטואציות בהן החלפה של צנרת עם חפירה תגרום לנזק נקודתי וסביבתי גדול לצד שיבוש מפליג בשגרת החיים של הדיירים ושכניהם, ולכן, הפתרון הנבחר יהיה החלפת צנרת ביוב ללא הרס. בכל פרויקט שכזה, חייבים להסתכל על כל המשתנים, כולל תוואי השטח, המיקום והסיטואציה עצמה.

 

כיצד החלפת צנרת ביוב ללא חפירות מתבצעת?

הדרך בה החלפת צינור ביוב בלי חפירה מתבצעת היא די מורכבת ומצריכה הליך ארוך של תכנון. ראשית התהליך בסריקת תוואי השטח שבו עוברת הצנרת. כך למשל, אם מדובר בכביש, יהיה צורך לחסום אותו, ואם מדובר בשטח פרטי, עלול להידרש פינוי של עצמים מסוימים מהאזור.

בשלב הבא מוחדרת מצלמה מיוחדת לאיתור נזילות אל הצנרת ומצלמת את כל הפגמים שלה מבפנים. על סמך הצילומים נבנית תוכנית עבודה מפורטת. בשלב האחרון, יבוצע חידוש צנרת הביוב על ידי החדרת שרוול פולימרי אל הצנרת, והקשחתו לטובת קיבוע התשתית במקומה.

 


היתרונות בהחלפת צנרת ללא חפירות

היתרון הכי גדול בהחלפה של צנרת ללא חפירות הוא, כמובן, שלא צריך לחפור. החפירות מביאות איתן הרבה מאוד נזק ישיר והיקפי, ולעיתים, התיקון של ההרס הוא יקר מאוד או שכלל לא ניתן לתקן את הנזק.

חפירות חושפות את המקום להרבה לכלוך, לשיבושי תנועה, וכאשר הפרויקט הוא בנכס פרטי, יש צורך לצאת מהבית לתקופה לא מוגדרת. בנוסף, חפירות חושפות כשלים נוספים בבנייה, יוצרות נזק בשטח עצמו, מוציאות החוצה מקקים ומזיקים ועוד הרבה מאוד רעות חולות. כאשר לא חופרים, כל הסיוט הזה נמנע, והנזק הוא מינימלי עד לא קיים.

 

מתי תתאפשר החלפת צנרת ביוב ללא הרס?

בדיקת ההיתכנות לקראת ההחלפה של הצנרת היא החלק החשוב ביותר בתהליך. הבדיקה נעשית בשלב הראשון ומטרתה לראות אם העבודה יכולה להתבצע בלוקיישן המדובר. ההחלפה של ביוב ללא הרס או חפירות יכולה להתבצע כמעט בכל מקום, אלא אם כן מדובר בצנרת שהיא שבורה לחלוטין, או בכל מקרה דומה בו הטלאי לא יכול לעבור בצנרת בצורה חלקה.

ההחדרה החלקה של השרוול היא המפתח פה, ואם היא אינה מתאפשרת, אין מנוס מלהתחיל לחפור ולהוציא את כל הצנרת כדי להחליפה. בנוסף, גם כאשר תוואי השטח הוא מורכב, ואין אפשרות להחדיר את השרוול בעקבות עשביה או שורשים החודרים לצנרת, קירות בטון או מכל סיבה אחרת, גם כאן, לא יהיה ניתן להימנע מחפירה.

 

האם תיקון צינור ביוב ללא חפירה יתאפשר בכל מצב?

לא כל פרויקט בו צריך להחליף צנרת הוא פרויקט בו אפשר להימנע מחפירות, שבירת קירות ונזקים למבנים או לקרקע. ישנם מקרים בהם לא יהיה ניתן להחדיר את השרוול הפולימרי, וזאת בגלל תוואי השטח, או נזק גדול ובלתי הפיך לצנרת עצמה.

הפרויקט הוא מאוד מורכב ודורש את הכרת השטח ואת הסיטואציה המורכבת מתחת לאדמה בצורה אבסולוטית. לא בכל מקום ניתן לקבל את כל המידע או לבצע פיזית את החדירה של השרוול, כך שאי אפשר להכריז אוטומטית שניתן לבצע החלפת ביוב ללא כל סוג של חפירה או הרס, בכל מקום.

 

מה הזמן הנכון לפנות למומחה לאיתור נזילות ואינסטלציה?

אם שמתם לב להופעתם של נזילות, רטיבות, סימני עובש או טחב באזור ביתכם, ישנו סיכוי לא מבוטל שמשהו אינו כשורה עם הצנרת. בכל סוג של בעיה שצצה, יש לפנות בהקדם לאינסטלטור מנוסה המתמחה באיתור נזילות ותקלות אינסטלציה בכלים מתקדמים ויוכל להעריך האם ריאלי להחליף את הצנרת ללא חפירה.

 

לסיכום

אושר לוי – מומחה להחלפת צנרת ללא הרס, מבצע תיקונים בצנרת ביוב, תשתיות ניקוז וצינורות מים מסוגים שונים והכל בסטנדרטים הכי גבוהים בתחום, אגב הקפדה על שביעות הרצון המלאה של כל אחד ואחת מלקוחותיו. חוששים שיש לכם תקלה בצנרת, במערכת הניקוז או בתשתית אינסטלציה אחרת בדירה או בעסק? זה הזמן הנכון להרים טלפון ולקבוע בדיקה ראשונית ללא התחייבות.

זקוקים לסיוע ממומחה לעבודות החלפת צנרת ללא חפירה? אושר לוי – מומחה אינסטלציה לשירותכם. השאירו את פרטיכם ותקבלו הצעת מחיר הוגנת ומשתלמת להחלפת צנרת ללא חפירות בהקדם. לחצו כאן!

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

Picture of אושר לוי
אושר לוי

אושר לוי הינו בעל מוניטין של עשר שנים בתחום איתור נזילות ושיקום נזקי מים. עבר הסמכה מטעם מכון התקנים כבוחן נזקי מים ומומחה לאיתור נזילות. משמש גם כסוקר טרמוגרפי מוסמך בן לאומי ובוגר מכללות בעלות שם כגון 1ITC LEVEL, מלט"ש ומכון מת"י וחבר באיגוד הישראלי למאתרי נזילות והתרמוגפיה. באמצעות מכשור מתקדם וניסיון רב שנים מעניק אושר לוי שירותי איתור וגילוי נזילות, שיקום צנרת באמצעים מתקדמים ללא הרס, שירותי ביובית בלחץ גבוה, שיקום נזקי מים וייבוש תת רצפתי.

אושר לוי ברשתות: פייסבוק | אינסטגרם | גוגל לעסק שלי | טיקטוק | יוטיוב

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 21 ביקורות
×
js_loader