נזילות סמויות

נזילות מים או נזילות מקו ביוב יכולות להיות הסיוט הגרוע ביותר של בעלי דירה, בית פרטי או בית עסק, ולהוביל לנזק רב לרכוש, לתיקונים יקרים, סכסוכים עם השכנים ולעלייה לא מוסברת בחשבונות המים. בעוד שמקורן של דליפות גלויות לעין, עשוי להיות ברור וקל לזיהוי באופן יחסי, נזילה סמויה יכולה להישאר מוסתרת בתוך הקירות, הרצפות או מתחת לאדמה, ולזרוע הרס בשקט מבלי להראות סימנים גלויים.

נזילות מסוג זה יכולות לא להתגלות לאורך תקופות ממושכות, ולגרום לנזק משמעותי לפני שהן מאותרות. במאמר זה, אושר לוי – המומחה לאיתור נזילות בכלים מתקדמים, יפרט על החשיבות של איתור נזילות סמויות באופן מדויק, יעיל ומהיר ויסביר אודות השיטות והטכנולוגיות הזמינות כיום לאיתור הגורמים החמקניים לבעיות הללו.

 

מה החשיבות של איתור נזילות סמויות?

נזילות סמויות עלולות לגרום לנזק משמעותי ולהוות סיכון הן לרכוש והן לדיירים במבנה. בדיקה שוטפת, ערנות לסממני אזהרה ושימוש בשיטות וטכנולוגיות איתור מתקדמות – כולם חיוניים באיתור מוקדם של הנזילות הסמויות. על ידי מתן עדיפות לאיתור נזילות וביצוע התיקונים הנחוצים בזמן, תוכלו להגן על הרכוש שלכם, לחסוך בעלויות, לחסוך בזמן ולשמור על סביבת חיים בריאה ונוחה יותר.

 

הסכנות שמאחורי נזילות סמויות

נזילות סמויות יוצרות מספר סיכונים שעלולות להיות להם השלכות מרחיקות לכת אם לא יתגלו ולא ייפתרו. הסכנות שמאחורי נזילות נסתרות כוללות:

 • נזק מבני: נזילות מים, כאשר לא בודקים אותן, עלולות לפגוע בשלמות המבנית של מבני מגורים ומבני מסחר ותעסוקה. לאורך זמן רטיבות עלולה להחליש את היסודות, לגרום לריקבון של עץ, לשחוק בטון ולהוביל לצמיחת עובש וטחב. כל אלו עלולים לפגוע ביציבות המבנה ובערך הנכס.
 • סכנות בריאותיות: נזילות יוצרות כר גידול פורה לעובש, שעלול לשחרר נבגים לאוויר. שאיפת נבגי עובש עלולה להוביל לבעיות בריאותיות שונות, כולל אלרגיות, בעיות נשימה ואפילו זיהומים חמורים אצל אנשים עם מערכת חיסון מוחלשת.
 • בזבוז אנרגיה ומים: נזילות שלא זוהו תורמות לצריכת מים מוגברת, וכתוצאה מכך הוצאות מים מנופחות. בנוסף, נזילות בצינורות מים חמים או במערכות חימום עלולות להוביל לבזבוז אנרגיה, שכן דוד המים או מערכת ההסקה פועלים ללא הרף כדי לפצות על החום שאבד.

 

מכל הסיבות הללו, רצוי שלא תתנו לנזילות נסתרות להיעלם מעיניכם, ולגרום לנזק רב שיצריך תיקונים יקרים. אם אתם חושדים שקיימת נזילה סמויה בביתכם או בעסק שלכם, צרו קשר עם אושר לוי לקבלת שירותי איתור נזילות מהשורה הראשונה. לפרטים חייגו: 077-804-4839.

הסכנות שמאחורי נזילות סמויות

 

5 שיטות לאיתור נזילות סמויות

איתור נזילה סמויה דורש שיטות וכלים מיוחדים. להלן כמה טכניקות נפוצות שמומחי איתור נזילות משתמשים בהן לצורך זה:

 1. בדיקה חזותית: בעוד שנזילות נסתרות עשויות שלא להיראות מיד, ביצוע בדיקה ויזואלית יסודית יכולה לסייע בזיהוי סימנים פוטנציאליים כגון כתמי מים, רטיבות, צבע מתקלף או בליטות חריגות בקירות ובתקרות. רמזים חזותיים אלה יכולים להצביע על נוכחות של דליפות סמויות.
 2. איתור נזילות אקוסטי: שיטת האיתור האקוסטית כוללת שימוש במכשירי האזנה רגישים כדי לזהות את צליל המים הבורחים מצינורות או מתקני ניקוז. על ידי הגברה של צליל נזילה, מומחים לאיתור נזילות יכולים לאתר את מיקומה, גם אם הוא מוסתר מאחורי קירות או מתחת לאדמה.
 3. הדמיה תרמית: איתור נזילה באמצעות מצלמות תרמיות יכולות לזהות שינויים בטמפרטורה הנגרמים על ידי דליפות סמויות. כאשר מים מחלחלים דרך חומרי בניין, הם משנים את הדפוסים התרמיים שלהם, וניתן לזהות נזילות על ידי איתור חריגות הטמפרטורה הללו באמצעות טכנולוגיית הדמיה תרמית.
 4. מדי לחות: מדי לחות מודדים את תכולת הלחות בחומרי בניין, ועוזרים לזהות אזורים במבנה שנפגעו מהנזילות הסמויות. על ידי זיהוי רמות לחות גבוהות, מכשירים אלה יכולים להצביע על נוכחות של מים שחלחלו מאחורי משטחים.
 5. בדיקת לחץ: בדיקת לחץ מבוצעת על ידי הגברת הלחץ במערכת האינסטלציה כדי לזהות נזילות. באמצעות לחץ על הצינורות וניטור ירידת הלחץ, יכולים מאתרי נזילות מוסמכים לזהות אזורים עם נזילות הגורמות לאובדן לחץ מים.

 

כיצד כלים טכנולוגיים חדשניים מסייעים לאיתור נזילות סמויות?

בשנים האחרונות צצו טכנולוגיות מתקדמות לשיפור היעילות בזיהוי נזילות:

 

חיישני איתור נזילות

ניתן להתקין מכשירים חכמים אלו בנקודות שונות במערכת האינסטלציה כדי לנטר את זרימת המים ולגלות נזילות. הם יכולים לשלוח התראות בזמן אמת לבעלי בתים או למנהלי נכסים, מה שמאפשר פעולה מיידית כדי למזער נזקים.

 

ניטור אקוסטי אלחוטי

באמצעות חיישנים אלחוטיים המוצבים על צינורות, טכנולוגיה זו מנטרת באופן רציף את החתימות האקוסטיות של מערכת האינסטלציה. אלגוריתמים מנתחים את הנתונים, ומזהים במהירות את כל החריגות שעלולות להצביע על נזילה סמויה.

 

מצלמות לבדיקת צנרת

מצלמות מיוחדות אלו יכולות לנווט בצינורות ולספק משוב ויזואלי לבודק מוסמך, כדי לזהות דליפות, סתימות או בעיות אחרות הקשורות לצינור. מצלמות אלו שימושיות במיוחד לזיהוי נזילות סמויות באזורים תת קרקעיים או קשים לגישה.

כיצד כלים טכנולוגיים חדשניים מסייעים לאיתור נזילות סמויות?

 

איך ניתן למנוע את הופעתן של נזילות סמויות מלכתחילה – אם בכלל?

ישנם כמה צעדי מנע בהם אפשר לנקוט על מנת לצמצם את הסיכויים להיווצרותן של נזילות:

 • תחזוקה שוטפת: ביצוע בדיקות שוטפות ותחזוקה של מערכת האינסטלציה, יכול לסייע לזהות ולטפל בנזילות בשלבי היווצרותן הראשוניים, לפני שהן הופכות לבעיות חמורות.
  זה כולל בדיקת סימני קורוזיה, חיבורים רופפים וירידה ביעילות האיטום של הצנרת.
 • פיקוח על חשבונות המים: אם תפקחו עין מקרוב על חשבונות המים שלכם תוכלו לזהות אם מתרחשת עלייה פתאומית או משמעותית בצריכת המים, ללא כל סיבה נראית לעין. דבר כזה יכול להצביע על נוכחות של דליפה סמויה. גילוי מהיר של שינויים כאלה בדפוסי צריכת המים שלכם, יכול לעזור לזהות ולתקן את הבעיה מוקדם.
 • היו ערניים לסימנים: שימו לב לכל ריח חריג, רטיבות או שינוי צבע בבית או בנכס שלכם. אלה יכולים להיות סימנים לנזילה סמויה, ובדיקה מיידית של מגלה נזילות מוסמך, חיונית כדי למנוע נזק נוסף.

 

היתרונות של איתור נזילות סמויות בשלב מוקדם

איתור מוקדם של נזילות יכול למנוע נזק רב לרכוש, ולהפחית את הצורך בתיקונים יקרים. על ידי טיפול מיידי בדליפות, תוכלו לחסוך כסף בטווח הארוך. הוסיפו לזה את העובדה שנזילות גלויות וסמויות מובילות לרוב לצמיחת עובש וטחב, שעלולים להשפיע לרעה על איכות האוויר בתוך הבית או העסק – וקיבלתם מפגע תברואתי בעייתי ביותר. על ידי איתור וטיפול בנזילות, תוכלו לשמור על סביבת מגורים בריאה, נעימה ובטוחה יותר.

בעיה חמורה נוספת עם הנזילות הסמויות, היא שהן גורמות גם לבזבוז מים משמעותי, שיש לו השלכות סביבתיות. על ידי איתור ותיקון מיידי של נזילות, תוכלו לתרום לחיסכון במים ולהפחית את הנזקים הסביבתיים שהדבר יוצר. בנוסף לכך, נזילות בצנרת מים חמים או במערכות חימום עלולות להוביל אף לבזבוז אנרגיה. על ידי איתור ותיקון של נזילות אלו, אתם יכולים לשפר גם את הדירוג האנרגטי של הבית שלכם ולהפחית את חשבונות החשמל.

 

מדוע כשיש חשד לנזילה סמויה קריטי לקרוא למאתר נזילות מוסמך?

אם אתם חושדים שיש בביתכם או בעסק שלכם נזילה סמויה אך אינכם מצליחים לאתר אותה, מומלץ לפנות לסיוע מקצועי. לאינסטלטורים מנוסים ומומחים לאיתור נזילות יש את המומחיות והציוד המיוחד שנדרש כדי לזהות ולפתור במדויק תקלות מסוג זה, למזער נזקים ולהבטיח שלא יידרשו תיקונים מקיפים, הרסניים ויקרים בהמשך הדרך.

 

בהזמנת מומחה לאיתור נזילות סמויות – ודאו כי כל העלויות גלויות

דווקא כאשר עוסקים בנזילות נסתרות, יש חשיבות מכרעת לקבלת הצעת מחיר שקופה ומפורטת. לכן כאשר מומחים לאיתור נזילות מספקים לכם הצעות מחיר, וודאו שהן כוללות פירוט של הטכנולוגיות והבדיקות הספציפיות שהם ישתמשו בהן בתהליך האיתור. אמנם ייתכן שלא כל השיטות יידרשו, אך כך תהיו בטוחים שהמחיר הסופי לא יעלה על הסכום הנקוב במסמך הראשוני.

על ידי בקשת הצעת מחיר מפורטת וברורה, תוכלו להבטיח שתהיה לכם הבנה טובה יותר של השירותים שתקבלו ממאתר הנזילות שתבחרו להזמין, והעלויות הנלוות אליהם.

בהזמנת מומחה לאיתור נזילות סמויות - ודאו כי כל העלויות גלויות

 

לסיכום – נזילות סמויות והדרך הטובה ביותר לטפל בהן

נזילות עלולות לגרום לנזק רב אם לא יתגלו, מה שיוביל לתיקונים יקרים, סכנות בריאותיות ובזבוז משאבים. בדיקה שוטפת הנעשית תוך שימוש בשיטות וטכנולוגיות זיהוי מתקדמות, ממלאת תפקיד מכריע בזיהוי הגורמים לרטיבות סמויה במבנים לפני שהיא מסלימה ומובילה להתפתחות בעיות גדולות יותר. לכן שווה להשקיע בבדיקה תקופתית לאיתור נזילות המבוצעת בידי מומחה לאיתור נזילות.

זקוקים למומחה לאיתור נזילות אמין ומנוסה? הגעתם למקום הנכון! המומחה לאיתור נזילות אושר לוי, הוא איש המקצוע שיספק לכם מענה מקצועי, משתלם ואמין לכל תקלות האינסטלציה. לקביעת פגישה או לבירור לגבי שירותי איתור נזילות בכלים מתקדמים, התקשרו עוד היום לאושר לוי בטלפון: 077-804-4839.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

Picture of אושר לוי
אושר לוי

אושר לוי הינו בעל מוניטין של עשר שנים בתחום איתור נזילות ושיקום נזקי מים. עבר הסמכה מטעם מכון התקנים כבוחן נזקי מים ומומחה לאיתור נזילות. משמש גם כסוקר טרמוגרפי מוסמך בן לאומי ובוגר מכללות בעלות שם כגון 1ITC LEVEL, מלט"ש ומכון מת"י וחבר באיגוד הישראלי למאתרי נזילות והתרמוגפיה. באמצעות מכשור מתקדם וניסיון רב שנים מעניק אושר לוי שירותי איתור וגילוי נזילות, שיקום צנרת באמצעים מתקדמים ללא הרס, שירותי ביובית בלחץ גבוה, שיקום נזקי מים וייבוש תת רצפתי.

אושר לוי ברשתות: פייסבוק | אינסטגרם | גוגל לעסק שלי | טיקטוק | יוטיוב

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 21 ביקורות
×
js_loader