שירותי ביובית

לצערנו, כמעט כל אחד מכיר את הרגע הזה כשהוא מגיע הביתה וריח חזק וחריף של ביוב מכה בו. במקרה בטוב יהיה מדובר על הצפה קטנה שניתן לסדר עם פומפה (ועדיף גם כפפות), במקרה הפחות נעים תדרשו להשתמש בשירותי ביובית בדומה לשירותים הניתנים על ידי אושר לוי. אם כך, אילו שירותים ניתנים במסגרת שירותי ביובית ומהו המחיר שתדרשו לשלם?

מערכת הביוב – הרבה מעבר למה שאתם מכירים

מערכת הביוב הינה מערכת תת קרקעית של צינורות המנקזת שפכים עירוניים ומובילה אותם למכוני טיהור שפכים. מערכות אלו מנקזות אליהן את מי הביוב אשר מגיעים מבתים פרטים, מוסדות ציבוריים ועסקיים ומבנייני מגורים. כך שסתימה במערכת הביוב יכולה להתרחש בשטח הבית הפרטי שלכם, בשטח הבניין בו אתם גרים או ברחוב עצמו.

מהי הביובית?

ביובית הינו השם של רכב גודל (מעל 12 טון) שתפקידו לפרוץ צינורות ביוב סתומים ולשאוב את מי הביוב. ישנם גדלים שונים של ביובית אשר ניתן להזמין לצרכי עבודה וזאת בהתאם לסוג הבעיה, גודל הסתימה או ההצפה שיש לטפל בה.

בנוסף לביובית עצמה ישנם מכשירים ותוספות שנועדו לטיפול בשורשים שגדלו בצינור או שטיפה של שומנים שגרמו לסתימה.

מתי נדרשים שירותי ביובית?

שירותי ביובית נדרשים במקרים בהם ישנה הצפה בביוב אשר מעידה בדרך כלל על סתימה של צינור הביוב. שירותי ביובית יכולים להידרש בדירה פרטית או אל מול ניקוז גדול של בית משותף.

חשוב בטרם הזמנת שירותי הביובית לתאר לבעל המקצוע את הסיטואציה באופן מלא ומדויק, זאת בכדי שבעל המקצוע יוכל להכווין להגעת ביובית בגודל הדרוש ועם ציוד נדרש נוסף.

מחירון שירותי ביובית

שירות מחיר (₪) הערות
פתיחת סתימה בקו ביוב ושטיפת צנרת 800 – 1500 לא כולל מע"מ
שאיבת בורות ביוב 1000 – 2000 לא כולל מע"מ

אילו סיבות גורמות לסתימה של הביוב?

סתימת ביוב עשויה להתרחש בדרך כלל בשל 3 סיבות עיקריות:

  1. זריקת מוצרי היגיינה לאסלה – אחת הסיבות העיקריות אשר גורמות לסתימה בביוב הינה זריקה של מוצרי היגיינה לאסלה. מוצרים אלו (מגבונים, תחבושות, טמפונים ועוד) אינם מתפרקים במהירות במים ועשויים להיתקע במעלה צנרת הביוב ולגרור סתימה.
  2. שפיכת שמן לכיור – אחד החטאים הנפוצים ביותר והמזיקים ביותר למערכת הביוב שלכם הינה שפיכת שמן לכיור. בין אם מדובר על שמן קר מהסלט או שמן רותח אחרי טיגון שניצלים, כל אחד מאלו עשוי להידבק אל צידי צינורות הביוב ולגרום אט אט להצטברות משמעותית ולסתימה.
  3. תשתית לקויה – אפשרות נוספת הינה ליקויים בתשתיות. בליקויים אלו ניתן לכלול פגמים שנוצרו בשל בלאי או בשל טעויות בהתקנת התשתית. לדוגמה במקרים בהם הצינורות לא חוברו כראוי או שנסתמו על ידי פסולת בנייה במהלך הליך הבנייה.
ביובית
אושר לוי שירותי אינסטלציה

אילו שירותים ייחודיים לביובית?

שירותי ביובית הינם שם כולל לשירותי אינסטלציה הקשורים בביוב ואשר נמצאים בעומק ועל כן דורשים מכשור מיוחד לצורך איתור ותיקון.

פתיחת סתימות ביוב

השירות המוכר ביותר הינו פתיחה של סתימות בביוב. מקרים אלו עשויים להיגרם לאורך כל צנרת הביוב ולכן אתם עשויים להידרש לשירות הן כבניין והן בדירתכם. פתיחת הסתימה הינה רק חלק מהצורך בטיפול בבעיה. במקרים בהם מדובר על הצטברות של פסולת לא ניתן לטפל אלא נדרש למנוע על ידי הסברה. אך, במקרים אחרים כמו קריסת קו הביוב או חדירת שורשים ניתן לתקן ולטפל בבעיה.

איתור ותיקון נזילות בקו ביוב

נזילות בקו הביוב עשויות להיגרם בשל פגם בצינור, חיבור לא טוב או בלאי של קו הביוב. שירותי ביובית כוללים בתוכם איתור של מקום הנזילה ותיקון שלה.

צילום קווי ביוב

צילום קווי ביוב נדרש במקרים בהם יש צורך לאבחן תקלה הנמצאת לאורך קווי הביוב ונדרש צילום לצורך ההבנת הבעיה. לצורך כך משתמשים בדרך כלל ברובוט-ביוב מתקדם, אשר ממפה את קווי הביוב ומעניק למומחים את המידע שהיה חסר להם לצורך תיקון הביוב.

הסרת שורשים בקו הביוב

גדילתם של שורשים בביוב נחשבת לאחת הבעיות הקשות של מערכות הביוב. השורשים גורמים לתקלות רבות ונשנות כמו סתימה של קו הביוב וגרימת סדקים ושברים לצנרת. לצורך הטיפול בבעיה ניתן להשתמש במכשור אשר מאתר את השורשים וחותך אותם, כך שהם לא יהוו מטרד.

לאחר הסרת השורשים חשוב לבצע פעולות כמו הדברה ביולוגית, למניעת חזרתם של השורשים בעתיד הקרוב.

אולוגרמה של כרסום שורשים ותיקון פנים צנרת

האם ניתן לבצע תיקון צינורות ביוב ללא הרס?

צינורות הביוב עשויים להיסדק ולהישבר, הדבר יכול להיגרם כתוצאה מהבלאי הטבעי או בשל גורם חיצוני כמו שורשים שהצטברו בצינורות הביוב. במקרים אלו, נדרש לתקן את הסדק או השבר שנגרם. בעבר לצורך התיקון היה נדרש לשבור מרצפות או אבנים משתלבות, להרים את הצנרת מתוך הרצפה או האדמה, לתקנה ולאחר מכן להחזיר את כל המצב לקדמותו. היה מדובר בהליך מלכלך, ארוך ויקר.

כיום על ידי אמצעים של צילום קווי ביוב שמשתמשים בטכנולוגיות של רובוטי ביוב וצילום אופטי, ניתן לאתר בקלות את האזור בו הצנרת פגומה ולתקן אותה על ידי שימוש בשרוול ייעודי, התזה של חומרי אפוקסי או שימוש בטלאי. כל אלו צפויים לחסוך לכם זמן  ובלגאן רב בבית. למרות זאת, חשוב לדעת שבדרך כלל החלפת צנרת תהיה זולה יותר, אך היא צפויה לגרור לכלוך והחלפת לכל הפחות חלק מהריצוף.

מהם מחירי השירות של ביובית?

שירותי ביובית הינם רחבים מאוד וכתוצאה מכך גם העלויות משתנות בהתאם. בדרך כלל העלויות של פתיחת סתימה עומדות על 500-800 שקלים. במקרים בהם נדרש לחתוך ולהוציא שורשים המחיר עשוי להגיע גם ל-900 שקלים ובמקרים בהם תדרשו בפתיחת סתימה ושטיפת קו ביוב או שאיבת סתימה המחיר צפוי להגיע גם ל-1,100 שקלים. אחד האלמנטים שמשפיעים על המחיר הינה כמות מי השפכים שיידרש להעביר למתקן לטיהור.

במקרים בהם תדרשו בפעולות מורכבות יותר כמו תיקון צינורות ביוב ללא הרס המחיר צפוי להיות גבוה אף יותר והוא נמדד לפי אורך התיקון הדרוש. העלויות צפויות להיות מספר אלפי שקלים וחשוב לקבל הצעת מחיר מסודרת.

כל הפעולות שמומלץ לעשות בטרם הזמנת פתיחת סתימה בביוב

במקרים רבים אתם עשויים להצליח לפתוח את הסתימה שנגרמה באופן עצמאי, מהיר וקל. לכן, לפני שאתם מזמינים שירותי ביובית נסו לעשות כמה פעולות פשוטות לצורך פתיחת הסתימה. המלצות אלו נכונות בעיקר למקרים של הצפות וסתימות קטנות שנגרמות בבית.

ראשית נסו לקחת פומפה ולנסות לשחרר איתה את הסתימה. במידה והדבר לא צלח ניתן לשפוך לתוך אזור הסתימה חומץ או להשתמש בקפיץ שנועד לפתיחת סתימות. את הקפיץ יש להחדיר לפתח הביוב שממנו מתחילה ההצפה ולדחוף כמה שניתן לעומק הצינור, במקביל יש להזרים מים.

מה ההבדל בין הזמנת ביובית לאינסטלטור?

באופן כללי אינסטלטור מטפל בסתימות קטנות ולא עמוקות ואילו ביובית נדרשת כאשר מדובר בסתימות עמוקות יותר או כאשר מדובר בסתימת ביוב משמעותית. כמו כן, נדרש להזמין ביובית כאשר הסתימה הינה בקווי הביוב המרכזיים, למשל בקווי הביוב שמנקזים את הביוב של הבניין כולו.

כיצד לבחור שירותי ביובית נכון?

זמינות

אחד האלמנטים החשובים ביותר כשמדובר על הצורך להזמין ביובית הינה זמינות השירות. מדובר כאן בשירות שבדרך כלל לא ניתן להמתין שבועות או חודשים עד להגעתו. לכן, חשוב לוודא כי איש המקצוע שתזמינו זמין להגיע בתוך ימים ואף במיידי (תלוי בחומרת המצב).

מכשור

חשוב לוודא כי לאיש המקצוע שתזמינו יש את כלל המכשירים הדרושים, בין אם הוא נדרש להביא ביובית קטנה (אשר ניתן להכניס לתוך חניון של בניין) או מכשור לצורך הסרת שורשים.

המלצות

בחנו את ההמלצות של שירותי הביובית שאתם מזמינים, בדקו האם הלקוחות היו מרוצים מהזמינות, האם היו איחורים והאם הלקוחות קיבלו פתרון טוב לבעיה שלהם. ההמלצות הטובות ביותר מגיעות בדרך כלל מחברים או קרובי משפחה, אך ניתן להיעזר גם ברשתות החברתיות, באתרים של חברות שירות הביובית ובבעלי מקצוע אחרים (כמו חברות ניהול).

ניסיון

בדקו מהו הניסיון שיש לשירות הביובית וכמה זמן היא קיימת. ניסיון ארוך ורחב יעיד על יכולת מתן פתרונות טובה יותר כתוצאה מהניסיון של התקלות והמקרים הקודמים שבעל המקצוע נדרש אליהן.

בדקו אישורים והסמכות

חשוב מאוד לוודא כי שירותי הביובית שפניתם אליהן מחזיקות בכל האישורים הדרושים. במקרה של שירותי ביובית, נדרש לוודא כי איש המקצוע מחזיק באישור לטפל בנזקי הסביבה ולפנות את מי השפכים למתקן טיהור.

אושר לוי מנקה שורשים מהביוב

אושר לוי – שירותי ביובית מקצועיים ומהירים

אם הגעתם למצב שאתם זקוקים לשירותי ביובית חשוב מאוד לפנות לבעל מקצוע שיגיע במהירות, עם ידע וניסיון רחב, כך שיטפל בבעיה שנוצרה לכם. אושר לוי, בעל ניסיון רב במתן מגוון שירותי ביובית, מקצועי, מנוסה ועם מחירים הוגנים. לפרטים נוספים צלצלו.

רוצה לחזור לחלק מסוים?

מידע נוסף בנושא שירותי ביובית

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 21 ביקורות
×
js_loader